<? echo meta(3); ?>
Banery (left)
LGD Zielony Pierścień

Kemping "Zielona Dolina" w Kośminie

LGD Zielony Pierścień

Kraina Rowerowa

LGD Zielony Pierścień

Fundacja "Przyroda Tradycja Ludzie"

LGD Zielony Pierścień

Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa Tradycja"

LGD Zielony Pierścień

Centrum Produktu Lokalnego

LGD Zielony Pierścień

Szlaki Ornitologiczne

LGD Zielony Pierścień

Stowarzyszenie Greenways Polska

LGD Zielony Pierścień

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Zwycięzcy Wielkanocnego Konkursu

 

Tym razem pogoda dopisała podczas Wielkanocnego Kiermaszu Produktów Lokalnych, który odbył się 14 kwietnia na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. Było dużo słońca i wielu klientów. Stoiska zorganizowało blisko 30 lokalnych wystawców.

 

Można było nabyć oraz degustować różne lokalne wyroby. Dostępne były np. miody, wędliny, pierogi, ciasta, przetwory z płatków i owoców róży, przetwory z owoców miękkich oraz rękodzieło nawiązujące do tradycji wielkanocnych.

 

Klienci, którzy zrobili zakupy na Kiermaszu, mogli wziąć udział w losowaniu upominków.

 

Dodatkową atrakcją Kiermaszu było rozstrzygnięcie ogłoszonego przez nas konkursu na: wielkanocną babkę i mazurka, palmę tradycyjną i współczesną, pisankę oraz kartkę z wycinanką z motywem wielkanocnym.

 

Do konkursu we wszystkich kategoriach wpłynęły w sumie 32 prace i wypieki. Oceniało je jury w składzie: Małgorzata Urban (prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym), Monika Matuła-Wetzlich (prezes Klubu Rękodzieła „Ziemianka w Nałęczowie) i Zbigniew Pacholik (prezes LGD „Zielony Pierścień”).

 

W kategorii „palma współczesna” prace zostały złożone przez: Koło Gospodyń Wiejskich w Karmanowicach (gm. Wąwolnica), Barbarę Kozak ze Stowarzyszenia „Zagrody Razem” z Zagród (gm. Żyrzyn), Regionalne Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju „Wokół Bystrej” z Celejowa (gm. Wąwolnica), Ewę Karczmarz ze Stowarzyszenia „Zagrody Razem” z Zagród (gm. Żyrzyn), Teresę Woźniak z Koła Gospodyń Wiejskich w Zagrodach (gm. Żyrzyn), Koło Gospodyń Wiejskich „Przy Bystrej” z Wierzchoniowa (gm. Kazimierz Dolny), Krystynę Twardowską ze Stasina (gm. Wojciechów) i Artura Wiśniewskiego z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym.

 

W tej kategorii za najlepszą pracę jury uznało palmę wykonaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Karmanowicach (gm. Wąwolnica), a specjalne wyróżnienie otrzymała Teresa Woźniak z Koła Gospodyń Wiejskich w Zagrodach (gm. Żyrzyn).   

 

W kategorii „palma tradycyjna lubelska” prace zostały złożone przez: Małgorzatę Karczmarz z Koła Gospodyń Wiejskich w Zagrodach (gm. Żyrzyn), Koło Gospodyń Wiejskich w Stasinie (gm. Wojciechów), Regionalne Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju „Wokół Bystrej” z Celejowa (gm. Wąwolnica) i Teresę Mizurę z Baranowa.

 

Za najlepszą pracę w tej kategorii uznano palmę autorstwa Teresy Mizury z Baranowa, a wyróżnienie otrzymała Małgorzata Karczmarz z Koła Gospodyń Wiejskich w Zagrodach (gm. Żyrzyn).  

 

W kategorii „kartka z wycinanką z motywem wielkanocnym” wpłynęły prace wykonane przez: Jadwigę Osial z Koła Gospodyń Wiejskich w Zagrodach (gm. Żyrzyn), Karolinę Kozak ze Stowarzyszenia „Zagrody Razem” z Zagród (gm. Żyrzyn), Annę Zatorską ze Stowarzyszenia „Zagrody Razem” z Zagród (gm. Żyrzyn), Iwonę Szlendak z Kośmina (gm. Żyrzyn), Łukasza Krajewskiego  z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym, Roberta Czernieca z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym.

 

Za najlepszą została uznana kartka wykonana przez Iwonę Szlendak z Kośmina (gm. Żyrzyn).

 

W kategorii „pisanka” wpłynęły dwie prace wykonane przez: Iwonę Szlendak z Kośmina (gm. Żyrzyn) i Małgorzatę Miller z Baranowa. Nagroda trafiła do Małgorzaty Miller.

 

W kategorii „babka wielkanocna” zgłoszono do konkursu pięć ciast wykonanych przez: Elżbietę Kozak ze Stowarzyszenia „Zagrody Razem” z Zagród (gm. Żyrzyn), Koło Gospodyń Wiejskich w Stasinie (gm. Wojciechów), Regionalne Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju „Wokół Bystrej” z Celejowa (gm. Wąwolnica), Koło Gospodyń Wiejskich w Karmanowicach i Koło Gospodyń Wiejskich w Sadurkach.

 

Pierwsze miejsce zdobyła babka wielkanocna przygotowana przez Regionalne Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju „Wokół Bystrej” z Celejowa (gm. Wąwolnica).

 

W kategorii „mazurek wielkanocny” zgłoszono do konkursu sześć ciast wykonanych przez: Annę Wałach ze Stowarzyszenia „Zagrody Razem” z Zagród (gm. Żyrzyn), Annę Wójcik ze Stasina (gm. Wojciechów), Koło Gospodyń Wiejskich „Przy Bystrej” z Wierzchoniowa (gm. Kazimierz Dolny), Koło Gospodyń Wiejskich w Karmanowicach (gm. Wąwolnica), Regionalne Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju „Wokół Bystrej” z Celejowa (gm. Wąwolnica) i Koło Gospodyń Wiejskich w Sadurkach.

 

Pierwszą nagrodę zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich „Przy Bystrej” z Wierzchoniowa (gm. Kazimierz Dolny) za mazurka pn. „Wielkanocne wariacje śliwkowe”.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za prace, poświęcony czas i podtrzymywanie lokalnych tradycji. Gratulujemy laureatom.

 

Podziękowania kierujemy także do Nałęczowskiego Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji za ufundowanie upominków dla zwycięzców.

LGD Zielony Pierścień

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach

 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.

Celem operacji jest sprawne wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Adres:

Lokalna Grupa Działania
"Zielony Pierścień"
Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn
tel./fax +48 81 50 16 140
tel.  +48 81 50 16 141
​e-mail: lgd@zielonypierscien.eu

Statystyki:

Wszystkie wizyty:593108

Wizyty z ostatnich 30 dni:11740

Wizyty w ciągu ostatniego tygodnia:2585

Użytkownicy online:3

Copyright © LGD Zielony Pierścień - 2016.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij