<? echo meta(3); ?>
Banery (left)
LGD Zielony Pierścień

Marka Lokalna Zielony Pierścień

LGD Zielony Pierścień

Kemping "Zielona Dolina" w Kośminie

LGD Zielony Pierścień

Kraina Rowerowa

LGD Zielony Pierścień

Fundacja "Przyroda Tradycja Ludzie"

LGD Zielony Pierścień

Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa Tradycja"

LGD Zielony Pierścień

Szlaki Ornitologiczne

LGD Zielony Pierścień

Stowarzyszenie Greenways Polska

LGD Zielony Pierścień

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Bezpłatne warsztaty z rękodzieła ludowego!

 

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym w ramach projektu grantowego pn. „Zajęcia warsztatowe w zakresie rękodzieła ludowego charakterystycznego dla subregionu objętego Lokalną Strategią Rozwoju” organizuje bezpłatne zajęcia warsztatowe dla mieszkańców, którzy mają nie duże doświadczenie w rękodziele. Zajęcia skierowane są do osób pełnoletnich.

 

W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 40 osób zamieszkujących następujące gminy Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn, w tym 20 osób z grup defaworyzowanych z uwagi na wiek (60+ poza sferą aktywności zawodowej) oraz niepełnosprawność.

 

Warsztaty organizowane będą w następujących zakresach tematycznych:

  1. warsztaty z zakresu tworzenia palm wielkanocnych prowadzone będą przez 2 dni. Zakres tematyczny obejmuje: w pierwszym dniu przygotowanie teoretyczne do wykonania palmy tradycyjnej, przedstawienie wzorów palm tradycyjnych charakterystycznych dla Lubelszczyzny, przygotowanie materiałów oraz wykonanie dwóch palm tradycyjnych. W drugim dniu przekazanie podstaw teoretycznych do wykonania palmy współczesnej, omówienie wzorów, przygotowanie materiału i wykonanie dwóch palm współczesnych. Zajęcia będą trwały 6 godzin lekcyjnych każdego dnia.
  2. warsztaty z zakresu zdobienia jaj techniką batikowania będą prowadzone przez 2 dni. W pierwszym dniu uczestnicy zostaną zapoznani z teorią dotyczącą tworzenia jajka batikowego, potrzebnych narzędzi – przygotowywania ich do pracy, farb i zasad przygotowywania wosku i wydmuszek oraz tradycyjnych wzorów z Lubelszczyzny. Następnie uczestnicy wykonają 6 pisanek na wydmuszce z jaja kurzego techniką dwóch kolorów. W drugim dniu przekazana będzie wiedza na temat wykorzystania wzorów tradycyjnych przy tworzeniu pisanki wielokolorowej, zasady łączenia kolorów a następnie uczestnicy wykonają 4 pisanki wielokolorowe na wydmuszkach gęsich. W każdym dniu zajęcia będą trwały po 6 godzin lekcyjnych.
  3. warsztaty z zakresu zdobienia jaj skrobanych ostrym nożykiem będą prowadzone przez 1 dzień. Uczestnicy zostaną zapoznani z teorią dotyczącą zdobienia jaj za pomocą ostrego nożyka według tradycyjnych wzorów z Lubelszczyzny. Uczestnicy wykonają 4 pisanki na wydmuszkach jaj. Zajęcia będą trwały 6 godzin lekcyjnych.
  4. warsztaty z zakresu tworzenia tradycyjnych pająków ozdobnych ze słomy i bibuły będą prowadzone przez 2 dni. W pierwszym dniu uczestnicy zapoznają się z tradycją w zakresie tworzenia pająków jako ozdób w chatach wiejskich – omówiona zostanie technika wykonania pająka geometrycznego - następnie uczestnicy przygotują potrzebne materiały: słomki i bibułowe motylki i wykonają pająk geometryczny. W drugim dniu uczestnicy zapoznają się z techniką tworzenia pająka „na obręczy" przygotują niezbędne materiały (słomki i kwiaty z bibuły) - następnie połączą tworząc produkt końcowy. W każdym dniu zajęcia będą trwały po 6 godzin lekcyjnych.

 

Termin zajęć warsztatowych:

- warsztaty z zakresu tworzenia palm wielkanocnych: 30 i 31 sierpnia 2019r.

- warsztaty z zakresu zdobienia jaj techniką batikowania: 8 i 9 września 2019r.

- warsztaty z zakresu zdobienia jaj skrobanych ostrym nożykiem: 12 września 2019r.

- warsztaty z zakresu tworzenia tradycyjnych pająków ozdobnych ze słomy i bibuły: 3 i 4 września 2019r.

 

Miejsce zajęć: „Siedlisko Małgorzaty”, Kazimierz Dolny, Cholewianka 7A.

 

Osoby zainteresowane zajęciami warsztatowymi proszone są o wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go mailem (urbanmalgorzata@tlen.pl) w terminie do 23 sierpnia 2019 r. Za terminowe wniesienie zgłoszenia uznaje się termin jego wpłynięcia na maila Organizatora. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Formularz zgłoszeniowy i Regulamin określający zasady rekrutacji uczestników zamieszczamy poniżej do pobrania. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (urbanmalgorzata@tlen.pl) lub telefoniczny: 510157111.

Projekt grantowy pn. „Zajęcia warsztatowe w zakresie rękodzieła ludowego charakterystycznego dla subregionu objętego Lokalną Strategią Rozwoju” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zadanie jest realizowane w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju wdrażanej przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

ZAPRASZAMY!

LGD Zielony Pierścień

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach

 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.

Celem operacji jest sprawne wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Adres:

Lokalna Grupa Działania
"Zielony Pierścień"
Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn
tel./fax +48 81 50 16 140
tel.  +48 81 50 16 141
​e-mail: lgd@zielonypierscien.eu

Statystyki:

Wszystkie wizyty:968871

Wizyty z ostatnich 30 dni:14089

Wizyty w ciągu ostatniego tygodnia:3361

Użytkownicy online:2

Copyright © LGD Zielony Pierścień - 2016.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij