<? echo meta(3); ?>
Banery (left)
LGD Zielony Pierścień

Kemping "Zielona Dolina" w Kośminie

LGD Zielony Pierścień

Kraina Rowerowa

LGD Zielony Pierścień

Fundacja "Przyroda Tradycja Ludzie"

LGD Zielony Pierścień

Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa Tradycja"

LGD Zielony Pierścień

Centrum Produktu Lokalnego

LGD Zielony Pierścień

Szlaki Ornitologiczne

LGD Zielony Pierścień

Stowarzyszenie Greenways Polska

LGD Zielony Pierścień

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Warsztaty rękodzieła ze słomy – przyjmujemy zapisy

 

Uprzejmie informujemy, że Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” w ramach projektu (operacji własnej) pn. „Promocja produktów lokalnych i rękodzieła z obszaru LSR” organizuje bezpłatne warsztaty wykonywania rękodzieła ze słomy.

 

Zakres tematyczny zajęć obejmuje:

- naukę wykonania tradycyjnych lubelskich wzorów ozdób ze słomy związanych ze Świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia;

- naukę wykonania kapelusza ze słomy.

 

Warsztaty będzie prowadzić twórca ludowy. Organizator zapewnia niezbędne materiały i sprzęty.

 

W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Będą one podzielone na dwie grupy, po 15 osób każda. Warsztaty będą trwały w sumie 2 dni dla każdej grupy, po 6 godzin lekcyjnych dziennie. Odbędą się w Kośminie w siedzibie LGD „Zielony Pierścień”.

 

Dla pierwszej grupy zajęcia zaplanowano w dniach: 23 i 24 stycznia 2018 r., a dla drugiej grupy26 i 27 stycznia 2018 r. Warsztaty będą rozpoczynać się od godz. 9.00.

 

Warsztaty są adresowane do pełnoletnich mieszkańców, członków organizacji pozarządowych i wszystkich innych podmiotów (z obszaru gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn), których interesuje tradycyjne rzemiosło i chciałyby nauczyć się podstaw i regionalnych wzorów wykonywania wyrobów ze słomy.

 

Celem warsztatów jest przekazanie podstaw rękodzieła i przygotowanie uczestników do wytwarzania i popularyzowania tradycyjnego rzemiosła oraz promocji naszego subregionu.

 

Formularz zgłoszeniowy i Regulamin określający zasady rekrutacji uczestników zamieszczamy poniżej w osobnych plikach do pobrania.

 

Osoby zainteresowane warsztatami proszone są o wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego (załączony jest do pobrania poniżej) i dostarczenie go osobiście, faksem (81 50 16 140), mailem (lgd@zielonypierscien.eu) lub za pośrednictwem poczty do Biura Organizatora (LGD „Zielony Pierścień”, Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn) w terminie do 15 stycznia 2018 r. Za terminowe wniesienie zgłoszenia uznaje się termin jego złożenia w Biurze Organizatora.

 

W przypadku dużego zainteresowania zajęciami (będzie więcej chętnych niż przewidzianych miejsc) o wyborze będzie decydować motywacja kandydatów dotycząca udziału w zajęciach i wykorzystania nabytych umiejętności po zakończeniu warsztatów. Będą preferowani tacy kandydaci, którzy zechcą rozwijać nabyte umiejętności i wytwarzać prace celem promocji obszaru LSR.

 

Informujemy, że operacja własna pn. „Promocja produktów lokalnych i rękodzieła z obszaru LSR” jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. ZAPRASZAMY!

LGD Zielony Pierścień

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach

 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.

Celem operacji jest sprawne wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Adres:

Lokalna Grupa Działania
"Zielony Pierścień"
Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn
tel./fax +48 81 50 16 140
tel.  +48 81 50 16 141
​e-mail: lgd@zielonypierscien.eu

Statystyki:

Wszystkie wizyty:512648

Wizyty z ostatnich 30 dni:7858

Wizyty w ciągu ostatniego tygodnia:1537

Użytkownicy online:2

Copyright © LGD Zielony Pierścień - 2016.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij