<? echo meta(3); ?>
Banery (left)
LGD Zielony Pierścień

Marka Lokalna Zielony Pierścień

LGD Zielony Pierścień

Kemping "Zielona Dolina" w Kośminie

LGD Zielony Pierścień

Kraina Rowerowa

LGD Zielony Pierścień

Fundacja "Przyroda Tradycja Ludzie"

LGD Zielony Pierścień

Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa Tradycja"

LGD Zielony Pierścień

Szlaki Ornitologiczne

LGD Zielony Pierścień

Stowarzyszenie Greenways Polska

LGD Zielony Pierścień

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

3. Maraton na Wieprzu: nie było nowego rekordu!

 

W sobotę 26 czerwca br. odbył się 3. Maraton kajakowy na rzece Wieprz w ogólnopolskim cyklu ośmiu maratonów kajakowych pod nazwą CANOA CUP 2021. Tak jak w poprzednich latach zawody przeprowadzono na dwóch dystansach, dłuższym - z Lubartowa do Kośmina (104 km) zaliczanym do klasyfikacji CANOA CUP 2021 oraz krótszym - z Jeziorzan do Kośmina (43 km). 

 

Na starcie stanęli zawodnicy z 8 regionów Polski: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. Najmłodsza uczestniczka zawodów miała 6 lat, a najstarszy zawodnik – 67 lat.

 

Zgłoszeni zawodnicy mogli wybrać sobie dystans. Na dłuższym dystansie (104 km) wystartowało 19 kajakarzy w kategorii open, w tym 15 zawodników na kajakach jednoosobowych (K1) i 4 na kajakach dwuosobowych (K2). 

 

Zwycięzcą został, tak jak rok temu, Piotr Rosada (51 lat) z Białogardu (woj. zachodniopomorskie), który pokonał kajakiem 104 km w 8 godz. i 23 min. Nie zdołał jednak pobić swojego ubiegłorocznego rekordu, który wynosi 7 godz. 59 min. i 25 s. Zadecydowały o tym przede wszystkim warunki na rzece. W tym roku poziom wody był niższy, a nurt wolniejszy.

 

Na drugim miejscu przypłynął Michał Zielski (35 lat) z woj. pomorskiego z czasem 8 godz. 53 min, a na trzecim dwuosobowa osada Artur Sumara (48 lat) i Tomasz Sumara (55 lat) z woj. zachodniopomorskiego.

 

Przypomnijmy, że CANOA CUP (www.canoa.com.pl) to cykl maratonów kajakowych na różnych dystansach, nie krótszych jednak jak 42,195 km i na różnych akwenach o zróżnicowanej skali trudności. Celem ich przeprowadzenia jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz wyłonienie z grupy uczestników najszybszego i najbardziej wszechstronnego kajakarza nizinnego. Maratony z cyklu CANOA CUP dedykowane są wszystkim miłośnikom kajakarstwa, udział w nim mogą brać sportowcy, amatorzy jak również typowi turyści.

 

W zawodach na krótszym dystansie (43 km) z Jeziorzan do Kośmina w kategorii K1 zwycięzcą został  Roman Pyt (52 lata, pow. rycki, woj. lubelskie) z czasem 4 godz. i 21min. Drugie miejsce zajął Szymon Wójcik (67 lat, woj. mazowieckie) z czasem 4 godz., 57 min., a trzecie Ewa Lendzion (46 lat, woj. łódzkie) z czasem 5 godz. 6 min.

 

Na tym samym dystansie w kategorii K2 zwycięzcami zostali Barbara Majchrzak (54 lata) i Dariusz Majchrzak (54 lata) z Dęblina (woj. lubelskie) z czasem 3 godz. i 56 min. Drugie miejsce zajęli Michał Kryczka (44 lata) i Kajetan Kryczka (17 lat) z Ryk (woj. lubelskie) z czasem 4 godz. 36 min., a trzecie Beata Cłapa (48 lat) i Dariusz Cłapa (48 lat) ze Zgierza (woj. łódzkie) z czasem 4 godz. 52 min.

 

Organizatorami imprezy były: Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, Fundacja „Przyroda – Tradycja – Ludzie” oraz Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem”.

 

Partnerami wydarzenia były firmy: NAKANU, KAJAKKAMIL, Na luzaku w kajaku, Na szlaku w kajaku oraz Gmina Żyrzyn. 

 

Fundatorem upominków była Spółdzielnia Mleczarska Ryki.

 

Patronat medialny: Polskie Radio Lublin, Radio Impuls, Portal Internetowy DęblinNews i Dziennik Wschodni.

 

Zobacz wyniki wszystkich zawodników

LGD Zielony Pierścień

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach

 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.

Celem operacji jest sprawne wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Adres:

Lokalna Grupa Działania
"Zielony Pierścień"
Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn
tel./fax +48 81 50 16 140
tel.  +48 81 50 16 141
​e-mail: lgd@zielonypierscien.eu

Statystyki:

Wszystkie wizyty:1107590

Wizyty z ostatnich 30 dni:17248

Wizyty w ciągu ostatniego tygodnia:3228

Użytkownicy online:3

Copyright © LGD Zielony Pierścień - 2016.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij